Симби

Оформить заказ

Масло крестьянское 73% пачка 200г

Масло крестьянское 73% пачка 200г

Цена: 37.36 грн.

Количество:


МАСЛО солодковершкове селянське м.ч.ж.73% Вага: 200г 

Фасоване у фольгу
Калорійність: 665.0 ккал
Поживна цінність 100 г продукту, г:
білок - 0.8, вуглеводи - 1.3, жир - 73.0%

Все про масло

Вершкове масло має свою цікаву історію. Під час розкопок шумерської цивілізації археологи знайшли таблички, датовані 3500 років до н.е., в яких було описано та викарбувано етапи виробництва масла та його використання. Цікавим виявилося те, що шумери збивали вершки в спеціальній вертикальній мішалці. Вершкове масло шумерами широко використовувалося в кулінарії, медицині, косметиці та жертовних ритуалах.
Згадки про масло зустрічаються в індійських піснях, що відносяться до 1500-2000 рр до н.е.
Євреї запевняють, що саме їх народ започаткував виробництво масла, яке згадується ще в Старому Завіті.
Навіть в гробниці египетського фараона була знайдена ваза з вершковим маслом. До речі, гробницю побудували більш ніж 2000 років до н.е.
Цікавий спосіб виробництва масла описано в древніх рукописах арабів та сірійців. Козину шкіру зашивали, залишаючи тільки отвір в лівій передній лапі, через яку вливали молоко. Далі мішок підвішували і розкачували до того часу, поки молоко не перетворювалося на масло.
Але найкращими виробниками масла на той час вважалися північногерманські племена.
В стародавній Греції вершкове масло спочатку використовували лише як ліки, в їжу не споживали. Наприклад, Гіппократ призначав своїм паціентам масло для натирання шкіри та волосся при певних хворобах шкіри.
В V столітті вершкове масло було широко відомим продуктом харчування в Ірландії.
Норвежці в VII столітті брали з собою в дальні походи невеличкі діжечки з маслом.
В Італії та Росії масло стає розповсюдженим продуктом харчування з X століття.
В Росії масло збивали з вершків, сметани та цільного молока. Найкраще масло виробляли зі свіжих вершків, а „кухонне масло”, яке використовувалося в приготуванні страв, зі сметани або кислих вершків. Найпоширенішим способом виробництва масла було перетоплювання сметани чи вершків у печі. Отриману маслянисту масу прохолоджували та збивали дерев’яними лопатками чи ложками. Готове масло промивали в холодній воді. Звісно, що це був дорогий продукт, тому повсякденно споживалося лише людьми з достатком. …
Так як масло не могло довго зберігатися, його знову перетоплювали, промивали. При цьому масло розділялося на два шари – верхній ( чистий жир) та нижній ( вода та нежирні рештки). Таким чином було винайдено спосіб виробництва топленого масла. Росія була найкрупнішим постачальником топленого масла на світовий ринок. Тож за топленим маслом закріпилася ще одна назва „русское масло”.
Початок промислового виробництва масла в Росії припадає на першу половину ХІХ століття та тісно пов’язане з дворянином Верещагіним Миколою Васильовичем, який вирішив :„Основать в Отечестве благое дело – научить русское крестьянство сыры варить да масло сбивать на европейский манер». Для досягнення своєї цілі він вирушає на навчання до Швейцарії. Повернувшись додому, Верещагін ретельно вивчив ботанічний склад пасовищ Вологодщини і дійшов до висновку, що вони ідеально підходять для отримання смачного масла. В 1872 році в Вологодській губернії Микола Васильович відкрив перші маслоробні артілі. Масло нашого умільця виявилося смачнішим за нормандське, яке в той час вважалося найкращим. Спочатку масло отримало назву «парижское сладкое», Але за кордоном його називали «петербургским». Вологодським воно стало в 1939 році. В 1875 році з Вологди було експортовано 1000 діжечок цього масла. Масло експортувалося в фірмових діжечках, які перетворювали цінний продукт в дорогий сувенір. „Фірмові діжечки” - задумка Верещагіна, який дуже хотів підняти маслобійну промисловість Росії. Протягом двох років Микола Васильович працював над відкриттям школи майстрів молочного господарства. В цьому його підтримав Менделєєв. В 1871 році було відкрито першу в Росії школу молочного господарства. Також завдяки Миколаю Васильовичу Верещагіну в Росії було відкрито перший вищий молочно-господарський навчальний заклад - Вологодський молочний інститут. …